Doprava zdarma od €100
Viac ako 58 000 produktov
{{ aa_name() }}

Ako naplánovať osvetlenie kúpeľne

Osvetlenie je prvkom, ktorý dopĺňa dizajn interiéru. Okrem praktickej funkcie pomáha osvetlenie vyjadriť v interiéri požadovaný štýl a navodiť príjemnú atmosféru. Pred usporiadaním interiéru by ste mali starostlivo naplánovať rozloženie žiaroviek. Kam idete umiestniť základné osvetlenie? Aké dekoratívne osvetlenie bude vyhovovať vášmu interiéru? Aké parametre by mali mať žiarovky? Najmä osvetlenie kúpeľne si vyžaduje výber vhodných žiaroviek, ktoré sú vodotesné a zaručujú bezpečné použitie.

Osvetlenie kúpeľne

Plánujte podľa svojich potrieb

Kde začať s plánovaním osvetlenia kúpeľne? Najskôr premýšľajte o dennom priebehu dňa vo vašej kúpeľni a činnostiach, ktoré v rôznych častiach kúpeľne vykonávate. Kde potrebujete hlavne svetlo? Malo by vám to uľahčiť líčenie? Možno potrebujete osvetlenie na čítanie vo vani a také, ktoré vám pomôže relaxovať po dni strávenom prácou? Myslite tiež na prvky, ktoré chcete v miestnosti zvýrazniť.

Poznanie vašich zvykov a potrieb uľahčuje správny výber osvetlenia. Pri každodennej starostlivosti vám pomôže hlavné osvetlenie kúpeľne a bodové svetlá, napríklad vo forme nástenných svietnikov pri zrkadle. Tlmené svetlo a dekoratívne osvetlenie vám pomôžu relaxovať.

Dôležitá je rozmanitosť

Jeden hlavný zdroj svetla v kúpeľni nestačí na dobré rozjasnenie interiéru. Samozrejme, bez stropnej lampy alebo nástennej lampy budú rôzne svietidlá. Dôležité je tiež funkčné svetlo - užitočné pri ošetreniach. Príklad by mohol byťOsvetlené zrkadlá

a nástenné svietniky umiestnené na mieste, kde sa meníme. Pamätajme na náladové svetlo na odpočinok, s funkciou stmievania alebo s nižšou spotrebou energie. Dekoratívne svetlo je čerešničkou na torte osvetlenia a zabezpečí príjemnú atmosféru v miestnosti.

Bezpečné osvetlenie kúpeľne

Ktoré žiarovky sú vhodné na použitie v kúpeľni? Pamätajme, že v tejto miestnosti je vlhko a nie je ťažké ju postriekať vodou. Pre zaistenie našej bezpečnosti sa nám hodia úrovne ochrany IP - úroveň ochrany žiarovky. Vo vlhkých priestoroch kúpeľne, tj nad vaňou, sprchovacím kútom a umývadlom a 60 cm od nich používajte žiarovky triedy IP 44 alebo vyššej, ktoré sú odolné voči vlhkosti. Svietidlá so stupňom krytia IP 44 sa dajú úspešne použiť vo vlhkých miestnostiach aj vonku. Svietidlá triedy IP68 sú hermetické a môžu sa bezpečne používať aj pod vodou. Nižšie stupne krytia IP21 a IP23 poskytujú pohodlie pri vnútornom použití a vo veľkej kúpeľni v oblastiach mimo vody.

Ip44 Svietidlá Bathrooom

Teplota farieb kúpeľňových žiaroviek

Farebná teplota svetelných zdrojov vyjadrená v Kelvinoch nás informuje o farbe svetla. Môžeme zvoliť jasné a biele svetlo, podobné farbe prirodzeného svetla. Tento typ osvetlenia sa používa na miestach, kde sa obliekame, holíme alebo líčime. Na druhej strane sa na odpočinok používa teplé a žlté svetlo, ktoré sa na tento účel oplatí použiť.

Vhodné kúpeľňové žiarovky

Medzi mnohými typmi svietidiel do kúpeľne môžeme rozlíšiť:

  • stropné svietidlá, ktoré sa používajú na všeobecné osvetlenie
  • nástenné svietidlá, kúpeľňové nástenné svietidlá dopĺňajú základné svetlo
  • bodové osvetlenie, bodové svetlá a očká, je dekoratívne svetlo
  • nepriame osvetlenie, tj osvetlenie kúpeľňových skriniek, zrkadiel alebo vaní, napr. pomocou LED pásky obklopenej silikónom, opticky zväčší interiér a navodí náladovú atmosféru.

Pozývame vás, aby ste sa oboznámili so sortimentom našej predajne LunaresOsvetlenie kúpeľne

Možno by vás zaujímali výrobky z týchto kategórií?

Svietidlá Bathrooom

Zdieľaj túto stránku